7 טיפים לתכנון מוצלח של נופש לציבור הדתי והחרדי

אם בעבר תכנון נופש לציבור הדתי והחרדי בארץ או בחו"ל היה בגדר משימה מורכבת, הרי שהיום הדבר הפך להיות פשוט הרבה יותר. אמנם, צריך עדיין לבצע תכנון מוקדם כדי לוודא שהכל יתנהל כשורה ובהתאם לאורח החיים שלכם, אולם זה כבר הרבה יותר פשוט. על מה כדאי לשים דגש במהלך התכנון המוקדם ומה כדאי לקחת אתכם כדי שהחופש שלכם יהיה מושלם? את התשובות לכל השאלות האלה ולעוד הרבה אחרות – תוכלו למצוא כאן.

דגשים חשובים לתכנון נופש לציבור החרדי והדתי

אז אמנם הרבה יותר קל לצאת לנופש בצביון דתי או חרדי, אולם עדיין יש מספר דגשים שצריך לתת לחופשה מסוג כזה ודברים שצריך לתכנן מראש. צוות מומחי תכנון הטיולים לציבור החרדי והדתי ב"כהנא גרופ" אסף עבורכם שבעה טיפים שיסייעו לכם לתכנן חופשה אשר יהדות, כשרות והנאה שלובות בה יחדיו.

יעד

– כשמתכננים נופש לציבור הדתי, חשוב מאוד לבחור יעד שבו אתם יכולים להיות בטוחים שתוכלו להמשיך לשמור על אורח החיים הרגיל שלכם. הדברים שחשוב לקחת בחשבון הם הימצאותו של אוכל כשר בסביבת המקום בו אתם מתעתדים לשהות, קיומו של בית חב"ד באזור שיאפשר לכם לציין חגים, מועדים ושבתות ואם הדבר חשוב לכם – קיומה של קהילה יהודית שתשמח לקבל אתכם אליה באופן זמני. היום יש כבר לא מעט ארצות כאלה ולכן מגבלה כמעט שלא קיימת, אולם חשוב להבין בדיוק מה תוכלו לקבל ביעד שאליו אתם מתעתדים להגיע, ומה לא.

כשרות

– הדבר המשמעותי ביותר שיש לדאוג לו כאשר מתכננים נופש לציבור הדתי הוא, כמובן, נושא הכשרות, ולא משנה אם מדובר בטיול בארץ או בחו"ל. לכן, אם אתם מתעתדים להימצא בחופשה גם בימים שישי ושבת עצמם, חשוב מאוד לבדוק מבעוד מועד לא רק אם האוכל בחדר האוכל של המלון כשר, אלא גם אם מכינים אותו לפני כניסת השבת. אתם יכולים, כמובן, להתקשר בעצמכם לבית המלון, לבקש שיצלמו וישלחו לכם את תעודת הכשרות כדי לוודא שמידת הכשרות מתאימה לאורח החיים שלכם ולשאול אם מכינים את האוכל לפני כניסת השבת. האפשרות השנייה שעומדת בפניכם היא לתכנן טיול בעזרת חברה המתמחה בתכנון נופש לציבור החרדי והדתי, ונציגיה ישמחו לוודא את העניין עבורכם. במקרה כזה תוכלו להיות בטוחים, שכל מקום שאליו תגיעו במהלך הטיול יציע לכם אך ורק אוכל כשר.

מיקום

– דבר חשוב נוסף שחשוב לעשות מראש הוא למצוא בית מלון / בית הארחה / דירת נופש הממוקמים באזור שאליו אתם רוצים להגיע, אבל גם ליד אתרים שתוכלו לבקר בהם בשבת וליד מסעדות המגישות אוכל כשר. אם תבחרו מלון שנמצא במרכז העיר שאליה אתם מתעתדים לנסוע, תוכלו לא רק להישאר בחדר בשבת, אלא גם לצאת לטיול רגלי ולהתרשם מאתרים מרכזיים בעיר. כמובן שכדאי שתהיינה בסביבת המלון גם מסעדות כשרות, על מנת שאם תחפצו לסעוד את נפשכם שלא בחדר האוכל של המלון, לא תצטרכו לנסוע רחוק אלא תוכלו להיכנס אל אחת המסעדות הקרובות למקום משכנכם.

קומת החדר במלון

– אם אתם עתידים לשהות באתר הנופש בשבת, חשוב שתבקשו לשהות בקומה נמוכה יחסית במלון, על מנת שתוכלו להגיע אל החדר בקלות. כמובן שאם יש מעלית שבת הדבר הופך להיות קל יותר, אבל גם את זה חשוב לברר. כשאתם בוחרים לתכנן נופש לציבור החרדי או הדתי בעזרת סוכנות נסיעות המתמחה בתחום זה, אתם יכולים להיות בטוחים שכבר חשבו על כל הפרמטרים וביניהם גם עניין הקומה במלון. במקרה כזה סוכני הנסיעות יוכלו גם להמליץ לכם על מלונות שאין בהם הרבה קומות מלכתחילה, וגם להגיד לכם באילו מהמלונות פועלת מעלית שבת.

מניין

– דבר נוסף שחשוב לשים עליו דגש כאשר יוצאים אל נופש לציבור החרדי והדתי, הוא נושא המניין בתפילות. אם אתם יוצאים בקבוצה מאורגנת לטיול המאורגן על ידי חברה המתמחה בתחום – אתם יכולים, כמובן להסיר דאגה מלבכם כי החברה תדאג לארגן את המניין בשעות התפילה במקומכם. אולם, אם אתם יוצאים לטיול שאינו בקבוצה, כמובן שתצטרכו לדאוג למניין בעצמכם. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לבחור מלון הממוקם במתחם של קהילה יהודית ו/או בסמוך לבית כנסת פעיל, כי כך סביר להניח שבשעות התפילה יגיעו אל בית הכנסת מספיק אנשים. על מנת לדעת בדיוק אילו מלונות באתר היעד שלכם ממוקמים בקרבת בית כנסת, תוכלו להיוועץ ביועצי הטיולים שלנו, אשר אמונים על תכנון נופש לציבור הדתי ומכירים את בתי הכנסת הפעילים בארץ ובעולם.

מדריך

– כשאתם יוצאים לחופשה כשרה למהדרין, אפשר ואף מומלץ לטייל במקום עם מדריך שומר מסורת שמכיר את המקום מלפני ולפנים. זאת, משום שכך אתם מרוויחים פעמיים: גם מקבלים הרבה מאוד מידע אודות המקום שבו אתם שוהים מאדם מוסמך הבקיא בכל הפרטים, וגם יודעים בבירור שכל המקומות שאליהם הוא ייקח אתכם הם מקומות כשרים. בנוסף, אם בחרתם להסתייע בשירותיו של מדריך שומר מסורת במשך יום אחד בלבד, הוא יוכל לתת לכם המלצות להמשך שהותכם ולהמליץ לכם על מסעדות, בתי קפה ואתרי בילוי אחרים אשר אליהם ניתן להגיע וליהנות מאוכל ובכלל מבילוי כשר. את שירותיו של מדריך כזה ניתן לשכור כבר מהארץ במסגרת חבילת הטיול שאתם מזמינים. אמנם, יכול להיות שתוכלו למצוא מדריך שומר מסורת גם באתר היעד עצמו, אולם קחו בחשבון שאז תוכלו להצטרף לסיור אך ורק על בסיס מקום פנוי.

אם תנהגו על פי ההמלצות שלעיל, אין ספק שתוכלו ליהנות מנופש לציבור הדתי / נופש לציבור החרדי שיהיה גם מהנה וגם כשר. אם אתם צריכים המלצות, סיוע או הדרכה נוספים – אתם תמיד מוזמנים לפנות אלינו ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.

כהנא גרופ – נופש לציבור הדתי והחרדי כמו שנופש צריך להיות

כהנא גרופ הוקמה בשנת 2005 מתוך מטרה אחת: לאפשר לציבור הדתי והחרדי ליהנות מחופשות בארץ ובחו"ל. הידע שלנו בתחום התיירות בשילוב הניסיון הרב שצברנו עד כה, מאפשרים לנו להבין בדיוק איזה סוג נופש אתם מחפשים ולהתאים לכם יופי של חבילת טיול. אנחנו מציעים חבילות טיול ואירוח המותאמות בצורה מלאה לאורח החיים החרדי והדתי, ומספקים את כל מה שצריך לחופשה מהנה וכשרה למהדרין.

חבילות טיול

– אם תרצו, נוכל להציע לכם מגוון גדול של טיולים מאורגנים בארץ ובחו"ל, הכוללים את כל מה שצריך לשמירה על אורח החיים החרדי והדתי. כך למשל, אנחנו מציעים חבילות נופש כשר בצרפת, באיטליה, בקפריסין, ביוון ובאלפים גם, וכמובן שגם טיולים מאורגנים בארץ הכוללים סיורים באתר היעד, אוכל ולינה. כל חבילות הטיול שלנו הן על בסיס חצי פנסיון וכוללות אוכל כשר למהדרין, משגיח כשרות צמוד, תפילות המתקיימות תמיד במניין, פעילות בבריכה בשעות נפרדות לנשים ולגברים, טיולים באווירה חרדית, פעילויות ואטרקציות שונות המבוססות על אורח החיים היהודי ועוד. כחברה שנוסדה לטובת ארגון נופש לציבור הדתי, אנחנו יודעים בדיוק על מה לשים דגש ואיך לארגן את חבילת הטיול כך שתאפשר לכם גם ליהנות מכל מה שיש לאתר היעד להציע, וגם לשמור על אורח החיים היהודי.

התאמה מדויקת לצרכים ולהעדפות שלכם

– המטרה שלנו היא לראות כמה שיותר יהודים שמחים. לכן, כאשר אנחנו מתכננים נופש לציבור החרדי והדתי, אנחנו קודם כל רוצים לשמוע איזה סוג של נופש הייתם רוצים. רק לאחר שנבין בדיוק מהי מטרת החופשה שלכם והיכן הייתם רוצים לטייל, נציע לכם את חבילות הטיול שלנו שיכולות להתאים להעדפות שלכם. ברשותנו מגוון רחב של חבילות נופש בארץ ובחו"ל, ואין לנו ספק שמתוכן תוכלו לבחור את הנופש שמתאים לכם.

שירות לאורך כל הדרך

– הצוות שלנו עומד לשירותכם בכל שאלה, לפני, במהלך ואחרי החופשה. נשמח לייעץ, להדריך, להמליץ ולסייע ככל שאנחנו יכולים, על מנת להבטיח שהנופש שלכם יהיה מושלם וכמובן – כשר למהדרין.

לקבלת מידע נוסף אודות השירות והחבילות שאנחנו מציעים כחבילות נופש לציבור הדתי או כחבילות נופש לציבור החרדי – אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.

2 תגובות

  1. טל הגב

    אשמח להציע לנופש כשר בחול

השארת תגובה