חופשה בחו"ל לשומרי מסורת

חופשה בחו"ל לשומרי מסורת

עד לפני כמה שנים הציבור הדתי טס לחו"ל בעיקר כדי לבקר קרובי משפחה יהודיים שגרו בערים שונות בעולם. הסיבה העיקרית לכך היתה הקושי בנושא המזון כיוון שהם אוכלים רק אוכל כשר ולא בכל מקום אפשר למצוא מסעדות כשרות.

טיולים המיועדים לשומרי המסורת האוכלים אוכל כשר

חברות העוסקות בטיולים מאורגנים הבינו את הצורך הקיים לחופשה בחו"ל לשומרי המסורת ולכן החלו לתכנן במיוחד דילים לשומרי מסורת טיולים ייעודיים למיקומים שונים.

תכנון חופשה בחו"ל לשומרי מסורת מצריכה היערכות מיוחדת והענקת מלוא המעטפת לכל אחד מהמטיילים. אם הטיול הוא לדוגמה לכמה מדינות באירופה, בשלב הראשון נבדקים בתי המלון שיש בהם אוכל כשר או מוודאים אם קיימות מסעדות כשרות. בהתאם לכך בוחרים את בתי המלון המתאימים ביותר ואת המסעדות שבהן המטיילים יאכלו אוכל כשר בימים ספציפיים על פי לוח הזמנים של הטיול.

עם הזמן, כל הטיולים הם בסבב כמעט קבוע והם כוללים הגעה לבתי המלון הנבחרים ולמסעדות הספציפיות בכל עיר שהמזון בהן כשר או עבר את הבדיקות הנדרשות.

קיימים כמה מלונות לדתיים המעוניינים באופן קבוע לארח את המשלחות של הציבור הדתי ולכן הם הכשירו בתיאום עם רב הקהילה מטבח בבית המלון אשר בו הם מכינים תבשילים על פי ההנחיות כמו בבתי המלון בישראל. משגיח הכשרות מוודא כי כל הפעולות נעשות כנדרש והציבור המסורתי אוכל בחדר אוכל שהוקצה עבורם בלבד, תוך שימוש בכלים המיועדים רק להם כדי לא ליצור ערבוב.

המטיילים היוצאים כמעט בכל בוקר לטיולים ברחבי העיר, נהנים מהאספקה של בית המלון המצייד אותם בכריכים כשרים, פירות, ירקות וחטיפים שהם אוכלים בהפסקה במהלך היום. משלוח זה מייתר את הצורך לחפש מקום אשר יש בו אוכל כשר. לחילופין אם יודעים שקיימת מסעדה כשרה בסביבה, מתכננים כך את הטיול שבצהרים יושבים לאכול במסעדה זו ולכן ביום זה אין צורך בהכנת הכריכים.

תיאום טיסות

דבר חשוב בתכנון חופשה בחו"ל לשומרי מסורת זה תכנון הטיסות, כדי לא לחלל שבת, מתאמים מראש את מועדי ההמראה והנחיתה בימי חול. הנושא חשוב כיוון שבמקרים רבים יש עיכובים ודחיה של טיסות וקיים חשש שזמן השהייה באוויר יחול בסוף השבוע או שהנחיתה תהיה קרובה מאד לכניסת שבת. המגמה היא לא לקחת סיכונים ולהזמין טיסות בימי חול גם בהלוך וגם בחזור.

בית כנסת בששי שבת ובחגים

כשנמצאים בחו"ל בסופי שבוע, נחים בדיוק כמו בישראל ולא יוצאים לטיולים ברכבים. לעיתים אפשר לטייל במיקומים הסמוכים לבית המלון אשר אליהם מגיעים בטיול רגלי.

בערים הגדולות קיימים בדרך כלל בתי כנסת יהודיים, חלקם נשמרו לאורך עשרות ומאות שנים ומקצתם הם חדשים. ברוב המקרים הולכים ברגל מבית המלון שנבחר עקב מיקומו הקרוב לבית הכסת ונהנים מתפילות יום הששי, השבת והחגים.

שביעות רצון מטיולים בחו"ל

הניסיון הרב של מארגני הטיולים לציבור שומרי המסורת יוצר טיולים ברמה גבוהה מאד בו נהנים מאין ספור אטרקציות בשלל תחומים כמו מוזיאונים, מבנים ארכיאולוגיים, חופי ים, קניונים ומיקומים רבים נוספים בהתאם לכל עיר בעולם.

שביעות הרצון של המטיילים היא עצומה כיוון שהם נהנים מטיולים נפלאים ומאתגרים תוך שמירה על הצביון הדתי שכל כך חשוב עבורם.

כהנא גרופ - YKG
Latest posts by כהנא גרופ - YKG (see all)

כהנא גרופ - YKG

קבוצת כהנא גרופ YKG הוקמה בשנת 2005 ומאז שמנו לעצמנו למטרה לאפשר ולהעניק לכל יהודי להנות מחופשה כשרה בחו"ל ברמה הגבוהה ביותר, בשילוב טיולים, אטרקציות וכיף לכל המשפחה.

השארת תגובה